Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Zespoły łożyskowe

Ze względu na zapotrzebowanie przemysłu rolniczego do standardowego programu Y FKL rozwinął i dodał specjalne wersje łożysk z różnymi ulepszeniami w konstrukcji, po to aby wydłużyć żywotność łożysk. W rolnictwie dobre uszczelnienie oznacza długowieczność. W tym celu powstała seria LEFN 200 2TB.

Uszczelnienie trójwargowe Zamiast uszczelki jednowargowej zainstalowano uszczelnienie trójwargowe – to rozwiązanie było przygotowywane przez wiele lat. Uszczelnienie posiada stalowe wzmocnienie, które jest ocynkowane, a więc ma dobre właściwości anty-korozyjne. Mocne trójwargowe uszczelki zrobione są z gumy NBR odpornej na smary i oleje. Pomiędzy wargami znajdują się przedziały której zatrzymują smar oraz chroni przed zanieczyszczeniami, a także zapewnia ochronne przed wnikaniem brudu do kulek łożyska.

Blaszka ochronna Jako dodatkowa ochronna przed ciężkim brudem(trawa, krzewy, kamienie polne itp.) oraz uderzenia mechaniczne dodano blaszkę ochronna grubsza o 1,5-2mm. Zwiększona grubość ma wpływ na ochrone przed pyłkami a także zwiększa żywotność łożyska. Blaszka ochronna pełni również funkcję ochronną dla uszczelnienia..

Smarowanie Ta seria łożysk jest dostosowana do tego by ją dodatkowo smarować przy pomocy smarownicy. Otwory smarownicze są ustawione w kącie 120 stopni po każdej stronie łożyska. Zapewnia to łatwiejszą aplikację i dostęp smaru do kulek i bieżni.

Materiał obudowy Materiał wybrany dla obudów 2TB to żeliwo sferoidalne EN-GJS-500-7, które ma wiele dodatkowych korzyści w porównaniu z typowym żeliwem szarym: mocniejsza struktura obudowy, większe odporność na wstrząsy, wibracje, przetarcia oraz dłuższa żywotność.